• W Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz powstanie instalacja odazotowania spalin

  18.08.2017

  Dzięki realizacji inwestycji o wartości 47,4 mln zł netto bydgoski oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) spełni zaostrzone limity emisyjne wynikające zarówno z Dyrektywy IED (o emisjach przemysłowych), jak i przyszłych tzw. konkluzji BAT (poniżej 150 mg/m3usr), które zaczną obowiązywać od 2021 roku.

  Inwestycję zrealizuje firma SBB Energy. Zakres prac wynikający z kontraktu obejmie zabudowę instalacji odazotowania spalin dla dwóch kotłów OP-230 nr 3 i 4. Zastosowana technologia oparta jest na wykorzystaniu reaktorów katalitycznych oraz roztworu wody amoniakalnej jako reagenta.

  Więcej
 • W Bełchatowie bije serce polskiej energetyki - Dzień Energetyka w PGE GiEK

  11.08.2017

  11 sierpnia odbyła się centralna akademia z okazji obchodów Dnia Energetyka w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. W uroczystościach w Bełchatowie, oprócz energetyków z elektrowni i elektrociepłowni,  wchodzących w skład PGE GiEK, wzięli udział zaproszeni goście.

  Więcej
 • Kolejne środki unijne dla projektów PGE GiEK

  08.08.2017

  Trzy projekty spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) uzyskały dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Na realizację zadań, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, otrzymała wsparcie w łącznej wysokości 22,1 mln zł.

  Więcej
 • Dzień Energetyka 2017 - oficjalny plakat

  18.07.2017

  Więcej
 • Stojan generatora już w Elektrowni Turów

  14.07.2017

  Do Elektrowni Turów dotarł stojan generatora nowobudowanego bloku energetycznego o mocy 450 MW netto. Transport z zakładów Hitachi w Japonii do Europy odbył się drogą morską, a następnie transportem  kolejowym. Ostatnim etapem tej długiej podróży jest rozładunek stojana generatora na terenie budowy i jego transport na przygotowany fundament.

  Więcej
 • PGE Giganty Mocy z wyróżnieniem National Geographic

  06.07.2017

  Interaktywna wystawa PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedna z dwóch najciekawszych atrakcji podróżniczych regionu łódzkiego wyróżniona przez miesięcznik podróżniczy.

  Więcej
 • Elektrociepłownia w Bydgoszczy spełni zaostrzone normy środowiskowe

  06.07.2017

  Instalacja Odsiarczania Spalin w Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz zostanie rozbudowana. Dzięki inwestycji wartej 44 mln zł bydgoska jednostka wytwórcza spełni zaostrzone unijne normy środowiskowe, które zaczną obowiązywać od 2021 roku. 

  Więcej
 • 70 lat górniczego Turowa

  20.06.2017

  W poniedziałek 19 czerwca odbyły się główne uroczystości związane z 70. rocznicą przejęcia przez Państwo Polskie Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Wcześniej, w niedzielę 18 czerwca w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, odprawiona została uroczysta msza św., celebrowana przez Biskupa Legnickiego.

  Więcej
 • Głosujmy na Elektrownię Bełchatów! - Konkurs na Modernizację Roku 2016

  19.06.2017

  Zmodernizowana instalacja odsiarczania spalin na blokach 5 i 6 Elektrowni Bełchatów, należącej do  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna bierze udział w konkursie „Modernizacja roku 2016". 8 czerwca przedstawiciele komisji konkursowej złożyli w oddziale wizytę w związku z zakwalifikowaniem się elektrowni do drugiego etapu konkursu,  do którego rekomendował ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Więcej
 • Blok 858 MW w Elektrowni PGE w Bełchatowie wyprodukował 35 mln MWh

  07.06.2017

  35-milionową  megawatogodzinę najnowszy blok Elektrowni Bełchatów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, wyprodukował w miniony poniedziałek 5 czerwca o godz. 16.10.

  Więcej

Nasze oddziały