• 70 lat górniczego Turowa

  20.06.2017

  W poniedziałek 19 czerwca odbyły się główne uroczystości związane z 70. rocznicą przejęcia przez Państwo Polskie Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Wcześniej, w niedzielę 18 czerwca w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, odprawiona została uroczysta msza św., celebrowana przez Biskupa Legnickiego.

  Więcej
 • Głosujmy na Elektrownię Bełchatów! - Konkurs na Modernizację Roku 2016

  19.06.2017

  Zmodernizowana instalacja odsiarczania spalin na blokach 5 i 6 Elektrowni Bełchatów, należącej do  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna bierze udział w konkursie „Modernizacja roku 2016". 8 czerwca przedstawiciele komisji konkursowej złożyli w oddziale wizytę w związku z zakwalifikowaniem się elektrowni do drugiego etapu konkursu,  do którego rekomendował ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  Więcej
 • Blok 858 MW w Elektrowni PGE w Bełchatowie wyprodukował 35 mln MWh

  07.06.2017

  35-milionową  megawatogodzinę najnowszy blok Elektrowni Bełchatów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, wyprodukował w miniony poniedziałek 5 czerwca o godz. 16.10.

  Więcej
 • Elektrownie cieplne – co nas czeka?

  02.06.2017

  Ponad 220 ekspertów sektora wytwarzania energii i przedstawicieli świata nauki debatuje w Słoku niedaleko Bełchatowa o potrzebach dostosowania energetyki do wymogów ochrony środowiska oraz nowych elektrowniach systemowych.

  Więcej
 • PGE GiEK współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

  25.05.2017

  Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy znalazł się w gronie szesnastu uczelni wyższych, z którymi PGE GiEK nawiązała współpracę. 23 maja w siedzibie Elektrociepłowni Lublin Wrotków podpisano stosowne porozumienie w tej sprawie.

  Więcej
 • Elektrociepłownia PGE w Gorzowie z „Kluczem Sukcesu”

  28.04.2017

  Elektrociepłownia Gorzów wchodząca w skład GK PGE, została nagrodzona przez redakcję magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa” Kluczem Sukcesu za profesjonalne zarządzanie projektem budowy bloku gazowo-parowego i oddanie tej jednostki wytwórczej do użytku.

  Więcej
 • Dni Otwarte w Elektrowni Opole za nami

  26.04.2017

  Blisko 900 osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, studentów i mieszkańców województwa opolskiego zwiedziło Elektrownię Opole podczas Dni Otwartych 20 i 21 kwietnia. Wydarzenie zorganizowane było w tym roku po raz trzynasty. Podobnie jak rok wcześniej, zwiedzających przyciągnęła możliwość przyjrzenia się z bliska budowie bloków 5 i 6 o mocy 900 MW każdy, największej inwestycji energetycznej w Polsce i Europie.

  Więcej
 • PGE: silniki Rolls-Royce w EC Rzeszów objęte 3-letnim serwisem

  25.04.2017

  Kontrakt o wartości nieco ponad 4 mln euro został zawarty 24 kwietnia z firmą Bergen Engines Denmark A/S.

  Więcej
 • PGE GiEK z certyfikatem „Zielone Biuro”

  03.04.2017

  PGE GiEK uzyskało dla swojej działalności administracyjno-biurowej, realizowanej w bełchatowskiej siedzibie przy ulicy Węglowej certyfikat „Zielone Biuro”. Posiadanie tego dokumentu wyróżnia jednostki, które chcą się stale doskonalić, podejmować nowe inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i wzmacniać swój proekologiczny wizerunek. Ideą tego ogólnopolskiego projektu jest wymiana doświadczeń, współpraca i wzajemna promocja firm stosujących politykę proekologiczną, postrzeganą w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Więcej
 • GE podpisało z PGE kontrakt na remont generalny czterech turbozespołów w Elektrowni Opole

  30.03.2017

  GE Power Services oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE podpisały kontrakt o wartości około 47 milionów PLN obejmujący remont generalny czterech turbozespołów dla bloków 1-4  w Elektrowni Opole.

  Więcej

Nasze oddziały